Strona głównaMieszkaniaLampki biurowe LED - dlaczego warto w nie zainwestować

Lampki biurowe LED – dlaczego warto w nie zainwestować

W ostatnim czasie praca zdalna stała się codziennością dla wielu osób. Pandemia koronawirusa sprawiła, że większość naszych zawodowych obowiązków przenieśliśmy do zacisza naszych domów i mieszkań. Taka sytuacja sprawiła, że nie tylko my sami musieliśmy przez ten czas dostosować się do nowych warunków, ale także zaadaptować przestrzeń do pracy. Wiele osób podczas home office’u skarży się na częstsze bóle oczu i głowy – a to właśnie najczęstsze skutki używania złego oświetlenia podczas pracy lub nauki. Jak zapobiec negatywnym skutkom długiego siedzenia przy biurku? Mamy na to sposób! 

Oszczędzaj energię i zdrowie

Jak powszechnie wiadomo, oświetlenie LED zużywa nawet do 90% mniej energii niż klasyczne lub halogenowe żarówki. Nie da się ukryć, że lampki biurowe LED są nieco droższe od tych z tradycyjnym światłem. Jednak używani właśnie takiego oświetlenia pozwala zaoszczędzić naprawdę dużo energii, a to powoduje, że ta kwota w szybkim tempie zwraca się w postaci niższych rachunków za prąd.

Nikogo nie zaskoczy również to, że najzdrowszym i najbezpieczniejszym dla oczu oświetleniem jest naturalne światło słoneczne. Nie trzeba przy nim wytężać wzroku, dzięki czemu oczy nie męczą się tak szybko jak przy oświetleniu sztucznym. Prawdą jest jednak to, że większość czasu spędzamy przy oświetleniu sztucznym. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego oświetlenia do domu czy pracy. Oświetlenie LED jest bezpieczne dla naszego wzroku, a możliwość doboru idealnej, czyli neutralnej barwy światła, sprawia że możemy pożegnać bóle oczy czy głowy.

Jaką lampkę wybrać do pracy przy biurku

Nie da się zaprzeczyć, że praca przy komputerze wymaga specyficznego oświetlenia. Z jednej strony szare, jesienne światło i krótkie zimowe dni nie gwarantują nam wystarczającej komfortowych warunków, ale także intensywne światło słoneczne nie jest rekomendowane podczas home office’u. Z tego względu miejsce pracy warto dodatkowo wyposażyć w odpowiednie lampy biurowe LED, które są w stanie zapewnić efekt oświetlenia najbardziej zbliżony do tego naturalnego. Planując oświetlenie biurka, musimy także zwrócić szczególną uwagę na kilka dodatkowych kwestii.

Kluczowe jest to, że prawidłowo oświetlone miejsce pracy powinno składać się z przynajmniej dwóch źródeł światła: głównego oraz kierunkowego, zapewniającego punktowe, skoncentrowane światło, dopasowane do indywidualnych potrzeb. Takie ułożenie sprawi, że unikniemy kontrastu, pomiędzy ekranem a pomieszczeniem. To z kolei przyczyni się do uniknięcia efektu zmęczonych oczu. Dodatkowo biurowa lampka LED zapewnie doskonałe światło kierunkowe, które doświetla miejsce pracy.

Gdzie znaleźć biurową lampkę LED

Szukając idealnego oświetlenia, które nie tylko doskonale doświetli miejsce naszej pracy, ale także będzie estetyczne i dopasowane do wystroju domu lub mieszkania, warto zajrzeć na stronę https://vled.pl. Dzięki temu otrzymamy gwarancję szerokiego asortymentu, profesjonalną obsługę, fachową pomoc, ale co najważniejsze – produkty najwyższej jakości!

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne