Strona głównaMieszkaniaDziecięcy pokój marzeń z bajkowym lampami

Dziecięcy pokój marzeń z bajkowym lampami

Prędzej lub później każdy rodzic staje przed wyzwaniem jakim jest urządzenie dziecięcego pokoju. Temat ten budzi wiele wątpliwości i rozterek – w końcu chcemy, aby dziecko dobrze czuło się w swojej przestrzeni. Czasami do stworzenia pokoju marzeń, wystarczy kilka oryginalnych elementów. Rozsądne wybory sprawią, że maluch będzie zachwycony, a równocześnie miejsce to będzie dla niego funkcjonalne. Zatem czym kierować się przy wyborze mebli i dodatków? Mamy na to kilka sposobów!

Zacznij od stylu

Urządzając pokój malucha musimy myśleć przede wszystkim o tym, aby otoczyć dziecko przedmiotami oraz kolorami, które będą wspierały jego rozwój. Kluczowe jest również to, aby wystrój tego pomieszczenia był spójny i harmonijny. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych rozpraszaczy i elementów, które mogą na przykład utrudnić dziecku zasypianie. Z tego właśnie względu popularne jest czerpanie inspiracji ze stylu skandynawskiego. Jak zaaranżować pokoik dziecka zgodnie z tym stylem? Nie jest to wcale takie trudne. Głównymi elementami składowymi tego typu wnętrz są: światło, jasna kolorystyka, minimalizm oraz przytulność.

Myśl przyszłościowo

Po wyborze charakteru wnętrza pora na skompletowanie mebli i dodatków. Tutaj jednym z podstawowych wyznaczników powinna być funkcjonalność. Warto umeblować pokój malucha w taki sposób, aby wraz z jego dorastaniem, z łatwością wymieniać pewne elementy wystroju bez potrzeby zmiany ułożenia mebli w całym pokoju. Na przykład wybierając łóżeczko dla niemowlaka, można zdecydować się od razu na taki model, który pozwala choćby na demontaż barierki i użytkowanie łóżeczka przez dłuższy czas.

Oświetlenie – kluczowy element przy aranżacji pokoiku dziecięcego

Zastanawiając się, jak urządzić pokój dziecka, nie zapomnij o niezwykle istotnym elemencie, jakim jest właściwe oświetlenie pomieszczenia. Pokój dziecka pełni wiele funkcji na raz – jest sypialnią, pokojem zabaw oraz w przyszłości nauki. Dlatego też koniecznym jest wyposażenie go w odpowiednie źródła światła. Trzy najistotniejsze formy oświetlenia w pokoju dziecka, to:

  • lampa sufitowa,
  • lampka nocna,
  • lampka do nauki, jeśli dziecko jest w wieku szkolnym. 

Gdy pokój jest urządzony w minimalistycznym stylu, to dobrym pomysłem jest wybranie bajkowego oświetlenia do pokoju pociechy. Barwne i oryginalne źródła światła będą nie tylko dobrze pełniły swoją rolę, ale też nadadzą pomieszczeniu niezwykle radosny charakter. Szukając wyjątkowych lamp do pokoju dziecka, warto zajrzeć na https://kolorowelampy.pl/. W tym miejscu znajdziecie różnorodne żyrandole, abażury, kolorowe żarówki ale też masę inspiracji, dzięki którym pokój Waszego dziecka stanie się jeszcze piękniejszy! Wybierając oświetlenie, należy zwrócić uwagę na to, by światło emitowane przez lampki nocne dla dzieci miało słabe natężenie i żółtą barwę – takie połączenie wzmaga senność i ułatwia odpoczynek. W przypadku lampek do nauki, najważniejsze jest by emitowały jasne światło, podobne do naturalnego.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne