Strona głównaMieszkaniaKilka sposobów na utrzymanie czystości w domu — sprzątanie Wrocław

Kilka sposobów na utrzymanie czystości w domu — sprzątanie Wrocław

Coraz więcej osób prowadzi szybki tryb życia, który sprawia, że często zapominamy o utrzymaniu porządku. W momencie, gdy bałagan przejmuje nasz dom, bardzo ciężko jest go doprowadzić do pierwotnego stanu, a na pewno wymaga to od nas dużego wysiłku. Istnieje jednak wiele sposobów na to, aby bez regularnego sprzątania i porządkowania swoich rzeczy, utrzymać należyty porządek.

Krótkie sprzątanie każdego dnia

Brzmi strasznie, prawda? A jednak jest to najlepsze rozwiązanie na poradzenie sobie z codziennym bałaganem i stertą niepoukładanych i nieschowanych przedmiotów. Jeżeli każdego dnia poświęcimy kilkanaście minut na odłożenie wszystkiego na swoje miejsce oraz przetarcie brudnych powierzchni, nasze mieszkanie będzie zawsze czyste. Wówczas niekonieczne jest cotygodniowe, generalne sprzątanie. Wrocław to miasto, w którym możemy świetnie wyposażyć nasz dom w pomocnicze urządzenia, które przyczynią się do tego, że utrzymywanie porządku zacznie sprawiać nam przyjemność, a nie będzie tylko przykrym obowiązkiem.

Takie sprzątanie, które jest regularne i częste, chroni nas przed zaleganiem brudu i bałaganu. Najbardziej newralgicznym miejscem każdego domu jest łazienka. Ze względu na dość dużą wilgoć pomieszczenia oraz często wysokie temperatury powodowane kąpielami, jest ona narażona na osiadanie kurzu i pyłu na wilgotnych powierzchniach. U kobiet ogromnym problemem są również długie włosy, które po szczotkowaniu potrafią znaleźć się dosłownie wszędzie.

Sprzęt, który działa cuda — sprzątanie Wrocław

Aby nasze sprzątanie było skuteczne i sprawiało nam przynajmniej odrobinę przyjemności i satysfakcji, musimy wyposażyć się w odpowiedni sprzęt, który ułatwi nam pracę. Podstawowymi artykułami w każdym domu powinna być zmywarka, pralka oraz odkurzacz. Bez takich narzędzi niemożliwe byłoby dokładne i szybkie sprzątanie. Wrocław to miasto, w którym znajdziemy wiele sklepów z narzędziami do profesjonalnego sprzątania domu.

Dobrym patentem na szybkie usuniecie plam z podłogi, jest użycie spryskiwacza z detergentem oraz mopa. Profesjonalnie taką funkcję spełni mop parowy, który nie tylko usunie zabrudzenia, ale również po części zdezynfekuje powierzchnię. Warto również wspomnieć o artykułach, które zastępują detergenty. Możemy użyć octu, sody oczyszczonej czy soku z cytryny do umycia niektórych powierzchni. W wielu przypadkach sprawdzają się lepiej niż profesjonalna chemia do sprzątania.

Aby szybko pozbyć się kurzu warto mieć zawsze przygotowaną ściereczkę, którą delikatnie zmoczymy. Istnieje również wiele ścierek i gąbek, którymi wyczyścimy powierzchnię bez użycia chemii.

Czy musimy sprzątać sami? Czy wystarczy korzystanie z usług sprzątanie Wrocław?

Oczywiście, że nie! Po pierwsze, jeżeli posiadamy współlokatorów, warto podzielić się sprawiedliwie obowiązkami domowymi i podzielić obowiązki między wszystkich domowników. Poza tym, przy większych powierzchniach i braku czasu warto zainwestować w firmę, która wykona profesjonalne sprzątanie. Wrocław daje duży wybór firm sprzątających oraz sprawdzonych osób, które zajmują się porządkami.

Jak ułożyć harmonogram sprzątania?

To proste. Przede wszystkim powinni się w nim znaleźć wszyscy domownicy, którzy korzystają z powierzchni. Wówczas sprzątanie rozłoży się w czasie na każdego z nich i przeciętny domownik poświęci na sprzątanie maksymalnie godzinę tygodniowo. Jest to sprawiedliwy podział, który odciąża osoby, które dotychczas wykonywały całą pracę same, wyręczając wszystkich dookoła.

Aby wykonać harmonogram, który będzie jednocześnie dekoracją naszego domu, warto zainwestować w planner, który będziemy mogli powiesić na ścianie lub na drzwiach. Będziemy mogli zrobić na nim listę codziennych „to do” i przydzielić do nich konkretnego domownika. Po zakończeniu swoich zadań można wyrwać i wyrzucić kartkę uzupełniając harmonogram na kolejny dzień lub tydzień.

Pamiętajmy, aby obowiązkami dzielić się sprawiedliwie i zachować regularność sprzątania. Wówczas będziemy mieli mniej pracy, a w czystym domu lepiej się mieszka i odpoczywa.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne