Strona głównaMieszkaniaJak dobrać w swoim biurze odpowiednie ogrzewanie? Atlantic grzejniki

Jak dobrać w swoim biurze odpowiednie ogrzewanie? Atlantic grzejniki

Zła jakość powietrza, zbyt wysokie lub zbyt niskie temperatury w biurze — chyba każdy z nas miał okazje zetknąć się z takimi problemami w miejscu pracy. Oprócz braku optymalizacji kosztów zapewniają one również niski komfort pracy oraz niezadowalającą efektywność pracowników. Powodują nadmierne zmęczenie oraz trudności w skupianiu się. Dodatkowo są sygnałem dla różnego rodzaju infekcji i chorób.

Jak wybrać odpowiednie kaloryfery? Atlantic grzejniki

W biurze musi panować optymalna atmosfera i temperatura, która będzie sprzyjała efektywnej pracy. Wpływ ma również czyste i wolne od mikroorganizmów chorobotwórczych powietrze, które zapewni nam komfort oddychania i uchroni od potencjalnych zachorowań. Porządne grzejniki są ważne szczególnie zimą, kiedy niejednokrotnie stajemy przed wyzwaniem ogrzania naprawdę dużych przestrzeni. Wiele budynków biurowych nie jest przystosowanych do zapewnienia odpowiednich warunków cieplnych. Ciekawą propozycją są np. Atlantic grzejniki, które idealnie nadadzą się zarówno do domu, jak i do biura.

Dobierając grzejniki do pomieszczenia, należy zwrócić uwagę na panujący w nich poziom wilgotności. Większość grzejników ma granicę wrażliwości na poziomie około 60%. Nowoczesne grzejniki pozwalają nam samodzielnie sterować temperaturą i dostosowywać ją do aktualnych potrzeb i warunków panujących w pomieszczeniach. Są one również bardzo designerskie, dzięki czemu pasują również do nowoczesnych przestrzeni biurowych, w których wszystko musi do siebie pasować.

Jak ustawić grzejniki, aby zoptymalizować ogrzewanie?

Niezależnie od rodzaju ogrzewania, jaki wybierzemy do naszego domu czy biura, możemy wybrać grzejniki mobilne lub mocowane do ściany. Aby spełniały nasze oczekiwania grzewcze, powinniśmy je dobrze ustawić. Pierwszą i najważniejszą kwestią, od której zależy późniejsze działanie kaloryfera, jest jego położenie. Nie powinien być on zbyt mocno zasłonięty, ponieważ wówczas energia cieplna, którą wygeneruje, będzie przekazywana do przedmiotu, który go zakrywa, zamiast do reszty pomieszczenia.

Kolejnym etapem będzie ustawienie na grzejniku odpowiedniej dla nas temperatury powietrza, która według utartych standardów powinna wynosić od 18 do 22 stopni Celsjusza. Oczywiście każdy z nas zupełnie inaczej odczuwa ciepło, dlatego warto ustawić kaloryfer zgodnie z naszymi preferencjami. Nie powinniśmy jednak powodować, że pomieszczenie sie przegrzeje lub będzie w nim zbyt zimno. Może to prowadzić do chorób i infekcji wśród pracowników czy mieszkańców.

Większość nowoczesnych grzejników posiada termostaty, które pozwalają na ręczną regulację temperatury w trakcie dnia. Zazwyczaj ich skala to 1-5 i to według niej możemy ustawić ciepło kaloryfera. Znaczenie będzie miało również to, z jakiego materiału jest wykonany nasz grzejnik. Warto sprawdzić, czy grzejniki, które mamy obecnie działają efektywnie i zgodnie z przeznaczeniem. Jeżeli nie, warto zastanowić się nad ich wymianą na nowe. Najpopularniejsze materiały, z których są wykonane, to stal i aluminium.

W ostateczności możemy zdecydować się również na grzejniki elektryczne, jednak warto pamiętać o tym, że ich funkcjonalność jest ograniczona i nie zapewni nam takiego komfortu jak tradycyjny kaloryfer.

Atlantic grzejniki — czym się charakteryzują?

Atlantic grzejniki to przede wszystkim urządzenia nowoczesne, które świetnie dają sobie radę w trudnych warunkach. Ich design jest nowoczesny, dlatego idealnie dopasuje się do przestrzeni zarówno biurowych, jak i mieszkalnych. Może występować zarówno w wersji mobilnej, jak i mocowanej do ściany, dlatego możemy swobodnie wybrać, która wersja będzie dla nas najlepsza.

Grzejniki tego rodzaju cechują się wysoką wydajnością i efektywnym ogrzewaniem całej powierzchni. Dzięki termostatowi możemy sterować temperaturą i ustawiać ją według własnych preferencji.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne