Strona głównaUncategorizedSito obrotowe w nowoczesnych zastosowaniach

Sito obrotowe w nowoczesnych zastosowaniach

Proces oddzielania od siebie różnych frakcji zmieszanych i niejednorodnych materiałów może przebiegać w różny sposób. Często mamy z nim do czynienia w sytuacjach, które uznajemy za codzienność, na przykład wtedy, gdy za pomocą sitka odcedzamy fusy z herbaty albo przesiewamy mąkę, aby usunąć z niej zbrylone i sklejone części. Takie procesy zachodzą również na znacznie większą i bardzo precyzyjnie kontrolowaną skalę w wielu nowoczesnych dziedzinach przemysłu. Na bardzo podobnej zasadzie odcedzania części stałych od cieczy działają nowoczesne oczyszczalnie ścieków. W każdej z nich pracuje ogromne sito obrotowe wykonane z niesamowitą precyzją pozwalającą na dokładną klasyfikację oddzielanych fragmentów części stałych i ich segregację ze względu na potencjalne zagrożenie, które mogą stanowić dla środowiska naturalnego.

Procesy filtrowania i segregacji zachodzą również w wielu branżach rozlokowanych wokół produkcji przemysłowej. Najprostsze z nich to oczywiście systemy pozwalające na oddzielanie od siebie różnych kalibrów produktów spożywczych, które później, w zależności od wielkości trafiają do różnych systemów przetwórczych. Równie popularne zastosowanie maszyn kalibrujących i segregujących ma miejsce w przemyśle chemicznym i farmaceutycznym. Wiele substancji, które biorą udział w późniejszym wytwarzaniu różnych środków leczniczych, zostaje rozpoznanych i klasyfikowanych na podstawie rozmiaru.

Samoczyszczące sito obrotowe

Stosuje się je w wielu gałęziach przemysłu, a jego innowacyjna konstrukcja jest odpowiednia do spełniania wielu wymogów przetwarzania, gdzie należy usuwać zanieczyszczenia z produktów płynnych. Samoczyszczące sito obrotowe to niezwykle nowoczesne i bardzo wydajne rozwiązanie, jeśli chodzi o filtrację przemysłową. Co więcej, unikalny system czyszczenia umożliwia niezawodną filtrację. Eliminując konieczność wymiany worków lub wkładów filtracyjnych, filtr samoczyszczący umożliwia ciągłą pracę bez zbędnych przestojów w produkcji.

Dzięki szerokiej gamie dostępnych modeli ta wysoce wszechstronna maszyna skutecznie odcedzi każdy płynny produkt, od płynnej czekolady i miodu aż po oleje i polewy. Gwarantuje to, że produkty płynne są wolne od zanieczyszczeń. Ta samoczyszcząca jednostka jest również idealna do ochrony urządzeń końcowych, zapewniając, że linia technologiczna działa tak płynnie i wydajnie, jak to tylko możliwe. Niezależnie od Twoich wymagań, samoczyszczące sito obrotowe stanowi doskonały sprzęt do filtracji przemysłowej, który może weprzeć wiele linii technologicznych wymagających precyzji w segregowaniu i filtrowaniu.

Sito obrotowe szczelinowe i zgrzewane – cechy i zalety

Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii sito obrotowe szczelinowe wykonane w procesie zgrzewania pozwala znacznie skuteczniej chronić zdrowie i bezpieczeństwo operatorów. Wysoki poziom bezpieczeństwa uzyskuje się poprzez zastosowanie zamkniętego systemu, który zapobiega wyciekom wszelkich niebezpiecznych produktów i ogranicza narażenie operatora na kontakt z przetwarzanymi substancjami.

Stosując to rozwiązanie w procesie produkcyjnym, wyraźnie zwiększysz wydajność produkcji — konstrukcja samoczyszcząca eliminuje przestoje w celu wymiany materiałów filtracyjnych, co oznacza niezmiennie wysoką przepustowość. Zaoszczędzony czas stanowi coraz cenniejszy walor, szczególnie w branżach wymagających narzucenia bardzo wyśrubowanych norm czasowych.

Stosując sito obrotowe, poprawisz jakość swoich produktów, gdyż zamknięty system eliminuje ryzyko zanieczyszczenia linii produkcyjnej. To wszystko wpływa na wyraźne zmniejszenie kosztów odpadów i eksploatacji — bez konieczności wymiany mediów filtracyjnych, filtr samoczyszczący zmniejsza straty produktu, a także koszty robocizny i utylizacji.

W przeciwieństwie do wielu sit poprzedniej generacji, które wymagały montowania wyłącznie w orientacji pionowej, sita obrotowe mogą być montowane poziomo. W ten sposób montażu zapewnia operatorom lepszą dostępność. Ta orientacja pozwala na większą wszechstronność, zapewniając w ten sposób, że można ją łatwo umieścić w dowolnym miejscu na linii produkcyjnej.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne