Strona głównaBudownictwoNa czym polega metoda wibroprasowana?

Na czym polega metoda wibroprasowana?

Wibroprasowanie to technologia, która jest powszechnie stosowana w budynkach wielkogabarytowych. W tym artykule opisano na czym polega układanie posadzek wibroprasowanych oraz przedstawiono jakie są zalety wibroprasowania.

Istotą metody wibroprasowanej jest układanie płytek równocześnie z betonowym podkładem. Takie podejście sprawia, że jastrych, płytka i fuga wiążą się ze sobą w tym samym czasie. Ma to dosyć duże znaczenie dla późniejszego korzystania takiej posadzki, gdyż dzięki zastosowaniu tej metody posadzka jest bardziej wytrzymała. W efekcie metoda wibroprasowana znalazła swoje zastosowanie w tych miejscach, które są szczególnie narażone na dużą eksploatację (np. na dworcach lub w galeriach handlowych).

Po położeniu płytek stosuje się wibracje, dzięki którym podłoga się niema idealnie wyrównuje. Dzieki wibroprasowaniu posadzka uzyskuje estetyczną równą i płaską strukturę co stanowi wizytówkę posadzek wibrorpasowanych. Poza kwestiami estetycznymi wibroprasowanie ma również znaczenie w związku z podnoszeniem wytrzymałości posadzki, gdyż nawet najmniejsze nierówności na powierzchni posadzki obniżają jej wytrzymałość na ewentualne uderzenia oraz na obciążenia. Tymczasem skuteczne pozbycie się wszelkich nierówności na powierzchni całej posadzki to skuteczna metoda na podniesienie jej właściwości odpornościowych.

Co ciekawe, istotną zaletą tej metody jest wyraźnie skrócony czas potrzebny na montaż posadzki. Nawet w ciągu jednego dnia można wyłożyć dużą powierzchnię. Jest to możliwe, gdyż wibroprasowanie bardzo szybko i wygodnie poprawia wszelkie nierówności. Wykonanie tego samego ręcznie wymaga wiele więcej czasu.

Podsumowując, zastosowanie metody wibroprasowanej jest sposobem na wymierne oszczędności, gdyż jest to tania i szybka metoda kładzenia posadzki. Ponadto, układanie płytek wibroprasowanych pozwala uzyskać ponadprzeciętne walory estetyczne oraz wytrzmałościowe.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne