Strona głównaRynek nieruchomościCzym specjalizuje się biuro specjalizujące się w tak zwanej komercjalizacji nieruchomości.

Czym specjalizuje się biuro specjalizujące się w tak zwanej komercjalizacji nieruchomości.

Komercjalizacja nieruchomości to jedna ze specjalizacji biur nieruchomości. Niniejszy artykuł zajmie się głębszym zrozumieniem tego, czym jest komercjalizacja nieruchomości oraz jakie czynności wchodzą w skład takiej usługi.

Czym jest komercjalizacja nieruchomości?

Biuro nieruchomości specjalizujące się w komercjalizacji nieruchomości to firma, która oferuje szeroki zakres usług związanych z inwestowaniem w lokale użytkowe. Z reguły firma tego typu wyszukuje lokale użytkowe (np. lokale handlowo-usługowe, lokale gastronomiczne lub powierzchnie magazynowe) na rynku wtórnym lub pierwotnym w celu dostosowania lokalu pod aktualne potrzeby rynku. Lokal jest dostosowywany do wynajęcia lub odsprzedaży. Tego typu usługa jest oferowana inwestorom, którzy chcą zainwestować w rynek nieruchomości w taki sposób, aby osiągnąć wyższą stopę zwrotu w porównaniem do inwestowania w lokale mieszkalne (np. w popularne kawalerki).

Na czym polega usługa komercjalizacji nieruchomości oferowana przez niektóre biura?

Komercjalizacja nieruchomości to kompleksowa usługa, na która składa się szereg różnych obszarów związanych z handlowaniem na rynku nieruchomości. Może to być między innymi:

  • Analiza rynku pod kątem ustalenia, które lokale i mają największy potencjał inwestycyjny;
  • Projektowanie i remontowanie lokali;
  • Przygotowywanie umów, które zabezpieczają interesy obu stron transakcji (firmę, która wynajmuje lokal oraz najemcę);
  • Pomoc w negocjowaniu warunków umowy;
  • Przeprowadzenie kampanii marketingowej w celu pozyskania najemcy;
  • Zarządzanie nieruchomością;
  • Wsparcie prawne;

Podsumowując, biura nieruchomości specjalizujące się w komercjalizacji nieruchomości oferują szeroki zakres usług związanych z inwestowaniem w lokale użytkowe. Zadaniem tych firm jest wyszukiwanie lokali na rynku wtórnym lub pierwotnym, dostosowanie ich do potrzeb rynku tak aby lokal był w stanie osiągnąć wysoką stopę zwrotu. Usługa komercjalizacji nieruchomości może obejmować między innymi analizę rynku, projektowanie i remontowanie lokali, przygotowywanie umów, negocjowanie warunków wynajmu, przeprowadzanie kampanii marketingowych, zarządzanie nieruchomością oraz wsparcie prawne.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne