Strona głównaRynek nieruchomościRezerwacje noclegów tego samego dnia – nowy trend wśród podróżnych

Rezerwacje noclegów tego samego dnia – nowy trend wśród podróżnych

Rezerwacja miejsca noclegowego jeszcze tego samego dnia, dostęp do obiektu bez względu na godzinę, dostęp do pokoju z poziomu telefonu… Niemożliwe? A jednak! Podróżowanie staje się smart dzięki zautomatyzowanym rozwiązaniom i wirtualnej recepcji RentalBots!

Rezerwacja miejsca noclegowego jeszcze tego samego dnia, dostęp do obiektu bez względu na godzinę, dostęp do pokoju z poziomu telefonu… Niemożliwe? A jednak! Podróżowanie staje się smart dzięki zautomatyzowanym rozwiązaniom i wirtualnej recepcji RentalBots!

RentalBots to rozwiązanie, które wprowadza możliwość poszerzenia oferty o zakwaterowanie last minute. Dotychczas rezerwacje w miejscach noclegowych przyjmowane były w obiekcie z minimum jednodniowym wyprzedzeniem, po manualnym sprawdzeniu dostępności i kontakcie telefonicznym. To rozwiązanie uciążliwe i generujące duże koszty. Nie ma na nie miejsca w nowoczesnym biznesie!

Po wdrożeniu RentalBots klient obiektu noclegowego o dowolnej porze dnia i nocy może zarezerwować pobyt, korzystając np. z booking.com, i wejść do pokoju nawet minutę później. Bez konieczności kontaktu z obsługą!

Dlaczego rezerwacje last minute to dobry pomysł?

Puste, niesprzedane pokoje generują tylko straty dla obiektu. Dlatego bardzo dobrym pomysłem jest stworzenie przecenionej oferty last minute, która generuje mniejszy zysk, ale nie powoduje strat.

Realizacja projektu umożliwi wprowadzenie całodobowej oferty last minute i zagospodarowanie nowego segmentu rynku. To szansa na wyprzedzenie konkurencji!

Rezerwacje last minute to coraz silniejszy trend na rynku hotelowym. Pozwala poszerzyć krąg klientów o gości potrzebujących noclegu w okolicy jeszcze w tym samym dniu oraz miłośników okazji, szukających tanich kwater na ostatnią chwilę.

Kto wybiera rezerwacje last minute?

Według danych YouGov Profiles osoby dokonujące rezerwacji last minute to najczęściej:

  • millenialsi (osoby urodzone pomiędzy 1980 a 1996 rokiem);
  • rodzice z dziećmi poniżej 18 roku życia;
  • podróżujący w celach zawodowych,
  • podróżujący w celach turystycznych.

Osoby dokonujące rezerwacji last minute mają również wyraźne preferencje, które różnią się od oczekiwań osób dokonujących tradycyjnych rezerwacji z wyprzedzeniem. Ci, którzy szukają ofert last minute, chcą, aby hotel był łatwo dostępny, miał dobre recenzje oraz był usytuowany w atrakcyjnej okolicy. Ta grupa klientów jest również bardziej elastyczna w swoich wymaganiach wobec marek hotelowych, a także mniej zwraca uwagę na ceny i standard.

Potwierdzeniem tego trendu jest m.in. akwizycja przez Airbnb platformy HotelTonight, specjalnego portalu umożliwiającego wynajęcie pokoju last minute i zameldowanie w 5 minut od rezerwacji.

Osiągnij sukces w branży hotelowej dzięki rezerwacji tego samego dnia!

Sukces marki turystycznej często zależy od zadowolenia klienta, zwłaszcza w świecie, w którym gość ma możliwość łatwego wystawienia opinii o produkcie lub usłudze. Według danych YouGov BrandIndex osoby, które dokonały rezerwacji last minute, mają jedne z najwyższych wskaźników zadowolenia w porównaniu z klientami korzystającymi z innym rozwiązań.

Jeśli chcesz wprowadzić możliwość rezerwacji i meldunku tego samego dnia, doskonałym wyborem będzie RentalBots. To polski system, który powstał na bazie doświadczeń grupy zarządzających obiektami noclegowymi. Wybierz recepcję online i zaoferuj swoim klientom możliwość rezerwacji samego dnia z www.rentalbots.pl!

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne