Strona głównaUncategorizedInwestowanie w nieruchomość – jak wybrać odpowiedni budynek?

Inwestowanie w nieruchomość – jak wybrać odpowiedni budynek?

 Inwestycja w nieruchomość jest prostsza, gdy kupujemy pojedyncze mieszkanie. Inaczej wygląda sytuacja, gdy trzeba zakupić cały budynek. W takim przypadku konieczne jest przyjrzenie się po pierwsze stanowi technicznemu nieruchomości. Po drugie musimy wiedzieć, jak znaleźć dobrego najemcę i skomercjalizować taką inwestycje. W niniejszym artykule krótko przedstawiamy, jak wybrać odpowiedni budynek do inwestycji i na co zwrócić uwagę przy poszukiwaniu najemcy. 

Jak ocenić stan techniczny nieruchomości?

Warto spojrzeć na to, jak wyglądają lokale, które są dostępne na określonym rynku nieruchomości. Obawiając się zakupu przysłowiowego kota w worku, można zwrócić się o pomoc do specjalistów, którzy przejrzą stan techniczny budynku (np. stan instalacji elektrycznej).  Konieczne jest także ocenienie wyposażenia w środku. Niektóre lokale z miejsca nadają się np. na prowadzenie działalności gastronomicznej. A inne wymagają przystosowania wnętrza pod określoną działalność.  Najlepiej, gdy ekspertyza techniczna budynku jest wykonywana przez osobę posiadającą stosowne uprawnienia (np. tytuł rzeczoznawcy budowalnego).

Jak szukać najemców? Samodzielnie czy z kimś?

Z reguły zakłada się, że nieruchomości komercyjne powinny znaleźć nabywcę w ciągu kilku miesięcy. W przypadku przedłużającego się czasu poszukiwań godną rozważenia opcją do wyboru jest skorzystanie z usług profesjonalnej agencji nieruchomości. Jakie są zalety tego rozwiązania? Przede wszystkim skrócenie czasu oczekiwania – a każdy miesiąc bez najemcy to miesiąc bez zysku. Kluczowe jest to, że taka agencja jest wyspecjalizowana w pisaniu umów, które będą poprawnie i rzetelnie napisane. Samodzielne próby komercjalizacji budynku mogą oznaczać ryzyko pojawienia się nieścisłości w treści umowy. To może się okazać kosztowne i problematyczne dla obu stron. Z zasady uznaje się, że wsparcie profesjonalistów jest najpewniejszą formą dbania o interesy i bezproblemowy najem – nawet jeśli oznacza to poniesienie jakichś kosztów. 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne