Strona głównaMieszkaniaZ czym należy się zmierzyć planując zakup drzwi wewnętrznych do mieszkania?

Z czym należy się zmierzyć planując zakup drzwi wewnętrznych do mieszkania?

Zakup drzwi wewnętrznych dla wielu osób, okazuje się skomplikowanym zadaniem. Na czym polegają komplikacje podczas zakupu drzwi i o czym warto pamiętać? Garść praktycznych wskazówek przedstawiamy w niniejszym artykule.

Do ceny drzwi trzeba doliczyć liczne dodatkowe opłaty

Zakup drzwi jest niemałym wydatkiem. Przeglądając oferty w dużych marketach budowlanych można zauważyć, że ceny to kilkaset złotych za sztukę. Jest to jednak delikatnie mylące, gdyż do ceny drzwi trzeba doliczyć cenę ościeżnicy, klamek oraz dodatkowych usług np. takich jak podcięcie w łazience. W efekcie cena rośnie bardzo wyraźnie. Niektóre firmy gratis oferują montaż, natomiast w wielu przypadkach dodatkowo dochodzi koszt montażu.

Czas oczekiwania na dostawę drzwi jest bardzo długi

Dla wielu osób nie małym, zaskoczeniem jest to jak długo trzeba czekać na dostawę drzwi. Z reguły w sklepach to co jest na wystawie to jest tylko eskpozycja. Natomiast zakup od ręki jest po prostu nie możliwy. W związku z czym nawet na najbardziej dostępne egzemplarze trzeba oczekiwać kilka tygodni. Natomiast przeciętnie na drzwi czeka się około 1,5 miesiąca. Wiele osób planując harmonogram remontu nie uwzględnia tego faktu przez co montaż drzwi jest często tym zadaniem, które zostaje do wykonania na sam koniec remontu właśnie ze względu na długi czas dostawy.

Ekspozycja w sklepach jest mocno ograniczona

Wybierając drzwi można szybko zorientować się w tym, że w sklepach (nawet tych wielkopowierzchniowych) wybór jest mocno ograniczony. W efekcie większość osób dokonuje zakupu na podstawie tego co znajdzie w katalogach producentów. Z jednej strony jest to dobre, bo wybór w katalogach jest bardzo duży, jednak z drugiej strony minusem jest to, że nie można zobaczyć drzwi na żywo przed zakupem.

O czym jeszcze warto pamiętać planując zakup drzwi wewnętrznych do mieszkania? O tym można poczytać czytając blogi branżowe poświęcone tematyce wykończenia wnętrz np. https://katalog-24.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne