Strona głównaBudownictwoWykładziny podłogowe w biurze to kompromis pomiędzy praktycznością a estetyką

Wykładziny podłogowe w biurze to kompromis pomiędzy praktycznością a estetyką

Podstawowym elementem wyposażenia nowoczesnych powierzchni biurowych są wykładziny dywanowe. W niniejszym artykule przedstawiamy czym charakteryzuje się nowoczesna i elegancka wykładzina dywanowa – idealna do wykorzystania w biurze.

Wykładziny podłogowe w biurze – praktyczne rozwiązanie

Zarówno małe pomieszczenia biurowe jak i duże otwarte przestrzenie wyglądają wyjątkowo estetycznie, gdy podłoga jest pokryta elegancką i praktyczną wykładziną podłogową. Wykładziny stały się tak popularne w pomieszczeniach biurowych, że śmiało można je uznać z element wizerunku.

Oczywiście wysokiej jakości wykładzina to coś więcej niż miłe dla oka walory estetyczne. Jak powszechnie wiadomo mądrze zaprojektowana przestrzeń do pracy ma bezpośredni wpływ na wydajność pracowników.

Wykładzina podłogowa jest tak bardzo ceniona w biurach ze względu na łatwe utrzymanie w czystości. Wykładziny biurowe są całkiem łatwe w czyszczeniu, wystarczy regularnie stosować szybkie odkurzanie by zachować biuro w odpowiedniej czystości. Być może czyszczenie parkietu jest nieco prostsze jednak bez dwóch zdań wykładziny nadają pomieszczeniu nieco większej przytulności. Jednocześnie ich czyszczenie jest nieporównywalnie prostsze niż czyszczenie dywanów.

Poza, tym wykładziny obiektowe są cenione za wiele właściwości praktycznych. Świetnie służą jako materiał wygłuszający, co jest szczególnie istotne, gdy mówimy o biurach o dużej powierzchni (ryzyko wystąpienia efektu echo) oraz gdy w biurze piętro niżej jest zbyt głośno a my cenimy sobie chociaż względną ciszę. Wbrew pozorom właściwości wygłuszające są naprawdę istotne przy projektowaniu biura, mimo to nie każdy architekt zdaje sobie z tego sprawę.

Wykładziny podłogowe – trendy

Najczęściej w biurach stawia się na uniwersalne szare, siwe oraz ciemno granatowe wersje kolorystyczne. Jednocześnie bardzo ciekawe są wszelkie nieco żywsze aranżacje podłogowe np. kolor czerwony, pomarańczowy lub zielony. Naszym zdaniem ciekawym rozwiązaniem jest połączenie uniwersalnych szarości z paskiem lub jakimś innym kolorowym wzorkiem (np. odwołującym się do loga firmy). Wykładziny podłogowe dają dosyć dużą swobodę aranżacyjną, co z pewnością cenią sobie architekci.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne