Strona głównaBudownictwoPrzygotowanie betonu na placu budowy

Przygotowanie betonu na placu budowy

Przygotowanie betonu, bezpośrednio na placu budowy to niesamowicie korzystne rozwiązanie dla wielu firm budowlanych. Przede wszystkim, chodzi tutaj o firmy, które w toku realizowanych robót, wykorzystują zdecydowanie większe ilości betonu. W niektórych przypadkach, rozwiązaniem wystarczającym będzie klasyczna betoniarka. Niemniej jednak, są sytuacje, kiedy nie będzie to opcją wystarczającą. W takich okolicznościach, najlepszym wyjściem jest odpowiednia łyżka do betonu, montowana na posiadanej ładowarce. Oczywiście trzeba w pierwszej kolejności dysponować odpowiednią maszyną, czyli ładowarką. Zakładamy jednak, iż firmy budowlane, wykazujące tak wielkie zapotrzebowanie na beton, z całą pewnością tego typu sprzętem dysponują.

Czy przygotowanie betonu we własnym zakresie jest bardziej korzystnym rozwiązaniem?

Przede wszystkim, trzeba tutaj rozpatrzyć kwestię tego, czy takie podejście będzie opłacalne. W końcu, poza klasyczną betoniarką, do dyspozycji firm budowlanych pozostają jeszcze betoniarnie przemysłowe. Można w nich bez problemów zamówić odpowiednie ilości betonu, które zostaną dostarczone na plac budowy. Nie zawsze jest to jednak optymalne. Bardzo często, mamy do czynienia z realizacjami, w toku których, trudno przewidzieć, kiedy i ile betonu będzie potrzebne. Jeśli potrafimy takie ustalenia poczynić, to bardzo dobrze – można zamówić beton z betoniarni. Jeśli jednak nie, to samodzielne przygotowanie betonu będzie rozwiązaniem jedynym, jakie można brać pod uwagę.

Czym jest łyżka do betonu?

Wspomniana przez nas we wstępie łyżka do betonu to specjalnie przystosowana łyżka do ładowarki, która ma możliwość mieszania betonu. W jej wnętrzu zamontowany został mieszalnik, który gwarantuje sprawne i wydajne przygotowanie betonu w każdej postaci. Oczywiście musimy mieć na względzie fakt, iż ilość przygotowywanego w ten sposób betonu jest ograniczona pojemnością łyżki. Ta zaś może być tak wielka, jak posiadana ładowarka. W każdym jednak razie, nawet najmniejsze łyżki z mieszalnikami, pozwalają na przygotowanie betonu w ilości około 250 litrów, a więc tyle co bardzo duża betoniarka. Największe łyżki, stosowane do największych ładowarek, będą zaś mogły wymieszać sprawnie, nawet do 1000l betonu.

Jakie korzyści niesie posiadanie łyżki do betonu?

Warto tutaj zwrócić uwagę na fakt, iż przygotowanie betonu za pomocą łyżki do ładowarki jest bardzo korzystne z kilku względów. Do najważniejszych należy tutaj zaliczyć:

  • Przygotowanie betonu na zawołanie – wystarczy, że pojawi się zapotrzebowanie i od razu, w ciągu nawet 30 minut, można przygotować oczekiwaną ilość betonu.
  • Mobilność – łyżka do betonu jest zamontowana na ładowarce, dzięki czemu, już w trakcie mieszania można przedostać się do miejsca wykorzystania betonu. Jest to szczególnie korzystne na bardziej rozległych terenach budowy.
  • Wielozadaniowość – łyżka do betonu, pozwala nam nie tylko na przygotowanie betonu. W dalszym ciągu możemy jej używać do załadunku sypkich materiałów budowlanych.
  • Zaspakajanie różnych potrzeb – możliwe jest przygotowanie betonu o dowolnej konsystencji: suchego, mokrego, półsuchego, z żwirem. W zasadzie, nie ma w tej kwestii żadnych ograniczeń.

Podsumowanie

Mamy więc do czynienia z bardzo dobrym narzędziem, które jest w stanie bardzo wyraźnie podnieść wydajność, jak również niezależność danego przedsiębiorstwa. Inwestycja w łyżkę do betonu, z cała pewnością wielu firmom budowlanym przyniesie konkretne korzyści. Dlatego też, warto takową rozważyć. Szczególnie jeśli firma dysponuje odpowiednią ładowarką, do której łyżkę będzie można zamontować.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne