Strona głównaBudownictwoCzym jest rusztowanie warszawskie?

Czym jest rusztowanie warszawskie?

Z pewnością niejednokrotnie obiło Ci się o uszy takie pojęcie jak – rusztowanie warszawskie. Jeśli jesteś ciekawy czym charakteryzuje się ten tajemniczo brzmiący typ rusztowania to ten artykuł jest dla Ciebie. Krótko i zwięźle odpowiadamy na tytułowe pytanie – czym jest rusztowanie warszawskie?

Jak wygląda konstrukcja rusztowania warszawskiego?

Rusztowanie warszawskie (znane również jako ramki warszawskie) to szkielet połączony czopowo, który składa się z identycznych ram (w postaci spawanych stalowych rur). Rama stanowi moduł z pionowych rur o długości 70cm, które są łączone z poziomowymi rurami o długości 150cm.  Poszczególne elementy takiego rusztowania łączy się ze sobą bez wykorzystania dodatkowych elementów lub narzędzi.

Zalety rusztowania warszawskiego

Warto wiedzieć, że rusztowania warszawskie cieszą się ogromna popularnością. Dzieje się tak, gdyż charakteryzuje je niska cena oraz wyjątkowo prosty montaż. Można nawet powiedzieć, że są to rusztowania zdecydowanie najszybsze w montażu. Ponadto, nie ma problemu z ich dostępnością (łatwość dostępności). Ten typ rusztowania z reguły jest dostępny jako rusztowania ramowe.

Ramki warszawskie to sposób na tanie rusztowanie, przy których producent rusztowań nie jest aż tak ważny, bo niemal każde rusztowanie warszawskie charakteryzuje się podobną jakością (jednak mimo to warto zwrócić uwagę na solidność kupowanego lub wypożyczanego towaru). Rusztowania warszawskie są wykonywane z różnych metali. Najlepiej postawić na rusztowanie ocynkowane.

Oczywiście rusztowania warszawskie poza licznymi zaletami mają również wady. Jedną z najpoważniejszych wad jest to, że z reguły nie posiadają certyfikatów. Nie da się tez przejść obojętnie obok tego, że rusztowania te charakteryzują się ograniczeniami wysokościowymi – nie powinny być zastosowane do budynków wyższych niż 8 metrów. Mimo to do prac budowalnych na małych wysokościach – np. w obrębie domu jednorodzinnego jak najbardziej się nadają.

Warto mieć na uwadze, że rusztowanie warszawskie można bardzo często dostać jako rusztowanie używane lub posprawdzać ceny za wynajem rusztowań. W taki prosty sposób można wyraźnie zoptymalizować koszty.

Podsumowując, rusztowania warszawskie to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych rusztowań. W wielu przypadkach prostota i niska cena jaka charakteryzuje rusztowania tego typu sprawia, że są strzałem w dziesiątkę.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne