Strona głównaUncategorizedO jakich akcesoriach należy pamiętać podczas zakupu rusztowania?

O jakich akcesoriach należy pamiętać podczas zakupu rusztowania?

Zakup rusztowania to nie tylko podesty i ramki, lecz także szereg akcesoriów. Wybór akcesoriów nie jest prostym zadaniem i wymaga pewnego doświadczenia i obycia w pracy z szalunkami i rusztowaniami. W związku z czym wiele osób poszukuje informacji na temat tego jak prawidłowo dobierać akcesoria. Wychodząc temu naprzeciw w niniejszym artykule przedstawiamy podstawowe informacje na temat akcesoriów to rusztowań.

Rusztowania akcesoria – przykłady

Podczas pracy z rusztowaniami przydatny jest wysięgnik, który jest wykorzystywany do transportu pionowego w górę i w dół. Wysięgnik powinien być ocynkowany. Warto też zwrócić uwagę, aby miał odpowiedni udźwig (np. 150kg). Większość wysięgników pasuje do niemal wszystkich rusztowań, ale w razie czego przy zakupie warto dopytać czy określony model będzie kompatybilny z posiadanymi rusztowaniami.

Kolejny przykład to dźwigar, który są wykorzystywany w celu obejścia platform roboczych. W przypadku zakupu takiego sprzętu oczywiście trzeba zwrócić uwagę na wymiary, tak aby dopasować wielkość dźwiagrów do wielkości konstrukcji wykonanej z rusztowań.

Dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z rusztowaniami mało znanym pojęciem jest kotwa. Należy wiedzieć, że jest to złącze krzyżowe, śruba z uchem oraz kołek rozporowy, który służy do „kotwienia” rusztowań do ściany.

Kolejnym elementem są podkłady pod rusztowania. Podkłady są podstawiane pod tak zwaną stopę rusztowania. Oznacza to, że kładzie się je na podłożu, aby zniwelować problemy z nierównością terenu. Podkłady pozawalają na skuteczne zabezpieczenie rusztowania nawet na piaszczystym lub kamienistym podłożu. Ponadto, w przypadku ciężkich rusztowań podkład pozwala zniwelować ryzyko w postaci uszkodzenia podłoża (np. uszkodzenia chodnika lub drogi).

Na co jeszcze zwrócić uwagę planując zakup rusztowania?

Podobnych przykładów akcesoriów jest sporo. Przed zakupem rusztowania warto zaznajomić się z takimi pojęciami jak rama, konsola, stopa, belka, słupek czy trawers.

Również zakup samego rusztowania powinien być poprzedzony odpowiednim rozpoznaniem. Należy zorientować się czy postawić na podesty drewniane czy może na podesty stalowe. Jaką wybrać poręcz? Czy lepsze będą polskie rusztowania czy może zdecydować się na zagranicznych producentów? Pytań jest wiele, dlatego podczas zakupu warto skorzystać z usług firmy, która poza sprzedażą udziela merytorycznego wsparcia i doradztwa.

Oczywiście kupując rusztowanie oraz akcesoria należy upewnić się, że produkty mają niezbędne atesty oraz Dokumentację Techniczno-Ruchową (DTR).

Więcej na temat akcesoriów do rusztowań znajdziesz na: rusztowania akcesoria

 

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne