Strona głównaBudownictwoNa co zwrócić uwagę wybierając klimatyzacje do biura?

Na co zwrócić uwagę wybierając klimatyzacje do biura?

Klimatyzacja w naszym klimacie nie cieszy się wyjątkową popularnością. Natomiast zdecydowanie jest docenia w okresie letnim. Dzięki niej można utrzymać stałą temperaturę w pomieszczeniach. To istotne w miejscu pracy, ponieważ pozwala zniwelować uczucie dyskomfortu wywołane zmianą temperatury. Dzięki temu, pracownicy będą bardziej skupieni na obowiązkach i wydajniejsi podczas wykonywania obowiązków.

Optymalne dopasowanie urządzenia

Klimatyzatory do biur powinny dopasowane do powierzchni, by zapewnić właściwe warunki. Nie chodzi tylko o estetyczne względy. Przede wszystkim chodzi o moc urządzenia. Do małych pomieszczeń o wielkości w granicach 30 metrów kwadratowych wystarczy klimatyzator o mocy 2,5-3,0 kW. Jednak w przypadku większych pomieszczeń taka moc nie będzie wystarczająca, przez co temperatura najprawdopodobniej nie będzie rozchodziła się równomiernie po całym pomieszczeniu.

Z tego powodu każde kolejne 10 metrów kwadratowych powinno odpowiadać dodatkowemu 1 kW mocy urządzenia. Natomiast w naprawdę dużych pomieszczeniach (powyżej 90 metrów kw.) albo w powierzchniach wielopokojowych warto zastosować system połączonych urządzeń. Dzięki kilku klimatyzatorom w pomieszczeniach będziemy mogli utrzymywać stałą temperaturę.

Funkcjonalność urządzenia

Klimatyzacja biur to świetne rozwiązanie, by zapewnić odpowiednie warunki pracy dla pracowników, niezależnie od zmian pogody. Jednak urządzenie należy wybrać z rozsądkiem i po sprawdzeniu jego funkcjonalności.

Klimatyzacja powinna działać cicho, tak aby nie zaburzać rytmu pracy poprzez hałas. Musi być także łatwa w obsłudze, aby można było ją w razie potrzeby bez problemu przestawić na inną temperaturę, wyłączyć lub zmienić tryb nadmuchu. Nowoczesne klimatyzatory mają znacznie więcej funkcji i możliwości – na przykład możemy ustawiać siłę nadmuchu i jego kierunek, czy czas. Sterowanie w nowoczesnych klimatyzatorach jest możliwe za pomocą pilota lub aplikacji mobilnej.

Ciekawym rozwiązaniem są dwufunkcyjne klimatyzatory, które mają funkcję chłodzenia i grzania. Można w takim układzie używać ich zarówno w sezonie letnim jak i zimowym.

Istotny jest także design urządzenia. Najlepiej, by było wkomponowane w przestrzeń. Nie jest to trudne, ponieważ nowoczesny sprzęt jest najczęściej elegancki.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne