Strona głównaUncategorizedGalaxo 150 WG – idealny herbicyd wiosenny

Galaxo 150 WG – idealny herbicyd wiosenny

Wraz z nadejściem wiosny wzrasta niebezpieczeństwo zrujnowania pola uprawnego przez chwasty.

W przypadku “skażenia” zboża odpowiedzialni rolnicy używają środków chwastobójczych, dzięki czemu można z dużym powodzeniem zapobiec destrukcji plonów. Herbicydy, rodzaj pestycydów, mają dwa podstawowe gatunki: 1) selektywne, które atakują tylko niektóre rośliny (większość należy do tej grupy); 2) nieselektywne, które atakują wszystkie. Niektóre z herbicydów działają dolistnie, inne – doglebowo lub zarazem dolistnie i doglebowo. Użycie herbicydów stanowi świetne uzupełnienie mechanicznych sposób oczyszczania pola uprawnego. Są to sprawdzone środki, które gwarantują całkowite lub prawie całkowite odchwaszczenie. Specyfikiem chwastobójczym, który robi na nas specjalne wrażenie, jest od dawna Galaxo 150 WG, środek zawierający trzy uzupełniające się w działaniu substancje aktywne.

Dlaczego Galaxo 150 WG jest naszym zdaniem najlepszym herbicydem wiosennym?

Jak już wspomnieliśmy, Galaxo 150, środek dolistny, zawiera trzy substancje o skuteczności potwierdzonej przez badania i praktykę rolniczą: florasulam, jodosulfuron metylosodowy, tribenuron metylowy. To połączenie jest niezwykłe: charakteryzuje się taką mocą, że już po kilku tygodniach wszelkie chwasty będą tylko niemiłym wspomnieniem. Oznaki działania herbicydu widoczne są po kilku dniach, niszczy on nadziemne części i korzenie roślin. Nie należy nigdy przekraczać zalecanej dawki użycia, żeby nie uszkodzić zbóż. Deszcze lub susza mogą odrobinę zmniejszać jego skuteczność. Opryskiwanie nie powinno być wykonywane w momencie występowania mocnych wiatrów – grozi to przeniesieniem środka na inne rośliny uprawne.

Warto zajrzeć na naszą stronę internetową: herbicyd wiosenny, który tu właśnie Państwu zaproponowaliśmy, jest na niej dobrze zaprezentowany, włącznie z listą przeciwwskazań oraz środków ostrożności.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne