Strona głównaBudownictwoJaki komin do pieca gazowego? 

Jaki komin do pieca gazowego? 

Komin powinien być w pełni kompatybilny z naszym kotłem grzewczym. W przypadku pieców gazowych mamy spory wybór, dlatego do każdego typu i rodzaju pieca proponujemy inny system kominowy. W poradniku dowiesz się, jakie będą najbardziej odpowiednie. 

Jaki komin z zamkniętą komorą spalania?

Kondensacyjne kotły gazowe pracują w trybie, który wymaga jednoczesnego odprowadzania spalin z pieca oraz doprowadzania do niego powietrza. Urządzenia grzewcze klasyfikowane jako ”C” doprowadzają powietrze do kotła z zewnątrz budynku. W takim przypadku wykorzystywane są systemy koncentryczne.

Kominy Schiedel odpowiednie do pieców gazowych z zamkniętą komorą spalania:

  • Quadro Pro
  • Avant

Jaki komin z otwartą komorą spalania? 

W przypadku kotłów z otwartą komorą spalania komin musi wytwarzać niezbędny ciąg obiegu spalin i powietrza. Należy pamiętać, że w tej technologii spalania wykorzystywane są różne kotły o nieco innych parametrach i nie ma jednoznacznej odpowiedzi, jaka będzie odpowiednia średnica czy wysokość komina oraz system kominowy.

Kominy kompatybilne z piecami gazowymi z otwartą komorą spalania:

  • Quadro Pro
  • Avant
  • Rondo Plus

Piec gazowy jednofunkcyjny oraz dwufunkcyjny – jaki komin wybrać?

Czym różnią się oba systemy? Kocioł jednofunkcyjny zasila tylko i wyłącznie instalację centralnego ogrzewania. Natomiast kocioł dwufunkcyjny przygotowuje dodatkowo ciepłą wodę użytkową, dzięki wbudowanemu wymiennikowi.

Komin gazowy jednofunkcyjny

W technologii kondensacyjnej sprawdzą się kominy Schiedel Quadro Pro oraz Avant.

W przypadku starego typu kotłów (bez możliwości pobierania powietrza przez komin) odpowiedni będzie system Rondo Plus.

Jaki komin do pieca gazowego dwufunkcyjnego?

W przypadku pieców dwufunkcyjnych wybieramy te same systemy kominowe, jak do pieców jednofunkcyjnych. Podobieństwo urządzeń sprawia, że te same systemy są odpowiednie, czyli kominy Schiedel Quadro Pro oraz Avant (dla systemów niekondensacyjny Rondo Plus).

Jaki komin do pieca gazowego, który nie jest jeszcze podłączony do gazu?

W tej sytuacji idealnym rozwiązaniem jest wybór komina z dwoma trzonami – konstrukcja najbliższa do uniwersalnego systemu do wszystkich paliw. Komin Dual umożliwia podłączenie dwóch różnych urządzeń, pracujących w innych technologiach. Dzięki temu dom może być ogrzewany innym urządzeniem, do momentu podłączenia gazu.Więcej na temat wyboru komina do pieca gazowego można przeczytać na https://www.schiedel.com/pl/jaki-komin-do-pieca-gazowego/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne