Strona głównaUncategorizedZastosowanie listew LED

Zastosowanie listew LED

Moda na wykorzystanie listew LED nie słabnie i w efekcie wiele zastosowań jest bardzo inspirujących. Kilka przykładów przedstawiamy w niniejszym artykule.

Przykłady wykorzystania światła LED

Taśmy LED są najczęściej stosowane jako listwy podszafkowe do oświetlenia blatu kuchennego. Śmiało można powiedzieć, że listwy LED stały się standardem w nowoczesnych kuchniach. Na kolejnym miejscu jest wykorzystanie listew LED w łazienkach. Podświetlenie luster łazienkowych za pomocą taśmy LED to standard i powoli obowiązkowy punkt każdej nowoczesnej łazienki.

Kolejnym interesującym zastosowaniem jest zamontowanie oświetlenia LED we wnętrzu mebli.  W przypadku mniejszych szafek z reguły stosowana jest listwa kątowa w wersji 45×45 stopni lub 60×30 stopni. Efekt jaki daje światło, które zapala się samoczynnie (na zasadzie rozpoznawania ruchu) po otworzeniu szafy lub chociażby niewielkiej szuflady jest naprawdę imponujący. Poza tym, oświetlenie mebli od zewnątrz również jest bardzo interesującym rozwiązaniem. Na przykład popularnym rozwiązaniem jest podświetlenie biurka.

Pozostałe przykłady to między innymi podświetlane schody, podświetlana elewacja budynku lub poszczególne elementy wystroju w ogrodzie.

Taśma LED w listwie przypodłogowej lub przysufitowej

Na tle wszystkich przykładów wykorzystania światła LED, szczególnie innowacyjnym rozwiązaniem są listwy LED montowane przy suficie oraz przy podłodze. Co ciekawe, jest to w miarę nowe rozwiązanie dekoratorskie, które jednak w bardzo krótkim czasie zyskało wielu sympatyków. Dotychczas było spotkany przede wszystkim w ciągach komunikacyjnych np. w korytarzach hotelowych lub przestrzeniach biurowych. Jednak od paru lat widać, że taka forma wystroju wnętrz sprawdza się również w mieszkaniach. Przykładowe listwy tego typu to listwa Mardom, listwy Creatiwa lub listwy ORAC.

Liczy się kreatywność!

Podsumowując, to co ogranicza nas przy projektowaniu rozwiązań wykorzystujących listwy LED to tylko wyobraźnia. Praktyka pokazuje, że wszystkie ruchy są dozwolone i wiele niestandardowych pomysłów daje bardzo efektowne wrażenia wizualne. Przy projektowaniu wnętrz kreatywność przy wykorzystywaniu światła LED jest jak najbardziej mile widziana!

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne