Strona głównaWnętrzaStyropianowe listwy maskujące karnisz

Styropianowe listwy maskujące karnisz

Styropianowe listwy maskujące karnisz są efektownym sposobem na nowoczesne wnętrze. Nadają pomieszczeniom eleganckiego stylu. Przede wszystkim jednak odmieniają ich wygląd. Niewielka ingerencja w dekorację wnętrza całkowicie odmienia przestrzeń. Nie dziwi zatem popularność tego rodzaju rozwiązania. Wpływ na to ma nie tylko efekt. Równie ważna jest też cena styropianowych listew maskujących karnisz. Ta może bowiem pozytywnie zaskoczyć. Dokładnie tak, jak jakość wykonania tych niepozornych elementów wykończenia wnętrz. Równie istotny jest wybór listew maskujących karnisz. Zróżnicowane profile bardzo łatwo jest dobrać do pożądanego stylu.

Zalety styropianowych listew do maskowania karnisza

Styropianowe listwy do maskowania karnisza posiadają ostre i wyraziste krawędzie. To od razu rzuca się w oczy. Właśnie jakość wykonania odgrywa tu najważniejszą rolę. Styropianowe listwy maskujące karnisz są odporne na pękanie i wilgoć. To ważne w kontekście ich doboru. Nie ma bowiem przeciwwskazań, by montować je w wilgotnych pomieszczeniach. Stąd tego rodzaju listwy montować można niemal wszędzie. Idealnie pasować będą do kuchni, łazienki, czy nawet garażu. Elementy wykonane są z wytrzymałego styroduru XPS. To lekki materiał o wzmocnionej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne. Co istotne, jest on także niepalny. To bardzo ważne w kontekście zabezpieczenia przeciwpożarowego. Kolejną zaletą tego rozwiązania jest prostota montażu. Styrodurowe listwy maskujące karnisz można założyć samodzielnie. Nie trzeba do tego żadnych kwalifikacji. Wystarczą też podstawowe, dostępne w każdym markecie budowlanym narzędzia. Klienci zwracają także uwagę na efekt wizualny tej niewielkiej ingerencji w wyposażenie wnętrza. Styropianowe listwy maskujące karnisz można bowiem podświetlić taśmami LED. Stwarza to niesamowity efekt. Podkreśla nie tylko zarys okna, balkonu, czy tarasu. W naturalny sposób uwidacznia wygląd firanek i zasłon zdobiących wnętrze pokoju, czy salonu.

Montaż styropianowych listew na karnisz

Montaż styropianowych listew do maskowania karnisza jest bardzo prosty. Dodatkową zaletą jest możliwość ich wcześniejszego malowania. Idealnie będą komponować się z wystrojem wnętrza domu. Ważne jest, by zastosowana farba nie zawierała rozpuszczalników. Zachodzi wtedy duże prawdopodobieństwo, że element ulegnie uszkodzeniu. Całość montażu sprowadza się do przycięcia listwy maskującej karnisz do odpowiedniego wymiaru. W następnej kolejności należy przykleić ją do sufitu. Nie stanowi to problemu nawet dla początkującego majsterkowicza. W sprzedaży dostępne są bowiem dedykowane na takie okoliczności kleje. Gwarantują one trwałe i solidne połączenie listwy i sufitu. Całość prac nie zajmie też dużo czasu. Efekt montażu listew styropianowych do maskowania karnisza widać od razu. Z pewnością zadowoli on nawet najbardziej wymagające gusta.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne