5 trendów kominkowych o których warto wiedzieć

0
497

Kominek jest czymś o czym marzy każdy kto projektuje swój dom lub mieszkanie. Klimat jaki tworzy żywy ogień jest czymś co kojarzy się z przytulnością i wyjątkowo przyjemną, bezpieczną domową atmosferą. W niniejszym artykule przedstawiamy co jest aktualnie na topie na rynku kominków do zastosowań domowych. Z całą pewnością ten artykuł jest niezłą dawką inspiracji dla każdego kto poszukuje kominka.

 1. Kominki wolnostojące
  Prawdziwym hitem są wracające do łask kominki wolnostojące. Nowoczesne kominki wolnostojące są stylizowane na wzór tak zwanej kozy. Jednak wbrew pozorom, wyglądają bardzo nowocześnie i ekstrawagancko. Znakomicie nadają się do nowocześnie zaaranżowanych wnętrz.
 1. Szeroka panoramiczna szyba
  Po drugie, warto zwrócić uwagę na kominki z szeroką panoramiczną szybą. Dobrze wyeksponowany ogień robi niesamowite wrażenie i z pewnością wprawi w zachwyt wszystkich gości.
 1. Kominek trójstronny
  Po trzecie, modne są kominki trójstronne, czyli takie wkłady n, które są przeszklone z trzech stron. W efekcie można oglądać ogień z różnych perspektyw. Całość znakomicie prezentuje się w nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach.
 1. Płaszcz wodny
  Po czwarte, niezmiennie od lat na topie są kominki z płaszczem wodnym podłączonym do instalacji centralnego ogrzewania, który rozprowadza ciepło grzejnikami lub za pomocą wodnego ogrzewania podłogowego. Jest to praktyczne rozwiązanie, które niemal gwarantuje skuteczne ogrzanie wnętrza.
 1. Biokominki
  Po piąte, warto pamiętać o takich rozwiązaniach jak biokominki. Jest to kominek, który jest w pełni ekologiczny, pięknie wygląda w salonie i dodatkowo stanowi drobne źródło ciepła. Biokominek nie wymaga miejsca na składowanie drewna oraz problematycznego rozkładania przewodów kominowych. Niemniej jednak jest to pewnego rodzaju substytut prawdziwego kominka.

Więcej inspiracji dotyczących kominków do salonu można znaleźć na https://www.schiedel.com/pl/kominki-w-salonie/